ODLIČNI NASTUPI U PAKOŠTANIMA!

Ovaj vikend 3-4.6.2017. u Pakoštanima je održan drugi Pine Beach X Weekend, natjecanja u plivačkom maratonu, triatlonu i aquathlonu.

U konkurenciji klubova iz Zadra, Biograda, Splita i Orahovice, PK Varaždin postigao je odlične rezultate u aquathlonu te plivačkom maratonu na 1000 m i 4000 m.

U Mini Aquathlonu (50m plivanje i 500m trčanje) nastupila je naša najmlađa natjecateljica, Zala Tropp (2009.). Zala je u konkurenciji do 9 godina zauzela odlično 8. mjesto sa vremenom 7,17. Valja napomenuti da je ovo Zali bilo prvo natjecanje te da je bila jedna od najmlađih natjecateljica.

U plivačkom maratonu na 1000 m nastupile su Maja Ledenko (zlatna medalja u kategoriji 30-39 godina, vrijeme 23,42), Danijela Vrbanec (zlatna medalja u kategoriji 40-49 godina, vrijeme 20,11) te Anita Gabud (srebrna medalja u kategoriji 40-49 godina, vrijeme 23.25).

Naša jedina predstavnica na plivačkom maratonu 4000 m bila je Emanuela Tropp. U kategoriji 30-39 godina, Ema je osvojila zlatnu medalju sa odličnim rezultatom 1.20,29.

Muški dio ekipe također je ostvario lijep rezultat. Na plivačkom maratonu 1000 m, Willi Tropp osvojio je srebrnu medalju u konkurenciji 13 do 14 godina, sa vremenom 14.38, što mu je donijelo i izvrsno treće mjesto u apsolutnoj kategoriji, dok je Ninoslav Petek osvojio zlatnu medalju u kategoriji 40+ sa vremenom 16,33.