PRVI NASTUP ŠIMECA NA HALF IRONMAN-u U KOPRU !!

Dana 22.rujna 2019. održana je utrka srednje dugog triatlona half Ironman u Kopru. Na njoj su se na stazi koja obuhvaća 1,9km plivanja, 90 km bicikla te 21 km trčanja natjecala i dva člana Plivačkog kluba Varaždin.

Edo Šimec je po prvi puta nastupio na triatlonu ove dužine te ostvario izuzetno vrijeme. Ukupnu stazu je savladao u vremenu od 6h i 8 min te se pri tome osobito iskazao u plivačkom i biciklističkom djelu utrke. Nakon izuzetnog rezultata u prvom djelu utke, umor i nedostatak energije je utjecao na nešto lošije trčanje. Vjerujemo da će daljnji treninzi donijeti napredak i u trkačkom djelu utrke na slijedećem nastupu. Edo je zauzeo 116 mjesto od 162 natjecatelja u svojoj kategoriji, dok je u ukupnom poretku od 1.285 natjecatelja zauzeo 774 mjesto.

Tomislav Đuričin po drugi puta je nastupio na ovoj utrci, te je završio u vremenu od 5h i 22 min, popravivši vrijeme u odnosu na prošlogodišnji nastup za skoro 20 min. Najveći napredak je ostvario u trkačkom djelu utrke, istrčavši polumaraton u vremenu od 1h i 42 min. Tomislav je u svojoj kategoriji od 171 natjecatelja zauzeo 38 mjesto, dok je u ukupnom poretku 268.