Rumunjska (1 klub)
Srbija (1 klub)

U subotu i nedjelju 8.-9.7.2017.u Zagrebu je, u organizaciji Plivačkog kluba Medveščak, na Bazenskom kompleksu Svetice održan već tradicionalni
32. međunarodni plivački miting “Zlatni medvjed”.
Pravo nastupa imali su mlađi juniori, juniori i seniori, a kategorija je bila opća.

Naša dva mlađa juniora, Karlo Hajdinjak i Jakov Igrec nastupili su u 4 discipline i uspješno konkurirali reprezentativcima i rekorderima iz Poljske, Mađarske, Slovenije i ostalih zemalja.

– isplivao osobne rekorde na 100 slobodno, 100 prsno, 200 leđno i 200 delfin

Sve rezultate možete pronaći na službenim stranicama HPS-a.

REGIONALNO PH (Regija 4)

U Sisku je 1.-2.7.2017. održano Regionalno prvenstvo Hrvatske za kadete, mlađe juniore, juniore i seniore. Nastupilo je 12 klubova sa ukupno 147 plivačica i plivača.

U kategoriji mlađih juniora Karlo Hajdinjak osvojio je 4 zlatne medalje, dok je Jakov Igrec osvojio 3 zlatne medalje te 1 srebrnu medalju. U kategoriji kadeta Anamaria Cmrečak osvojila je 1 srebrnu medalju, dok je Lovro Pintarić tri puta zauzeo 4.mjesto.

Karlo Hajdinjak (mlađi junior)
ZLATO na 100 prsno (1.mjesto u juniorskoj i općoj kategoriji)
ZLATO na 200 prsno (2.mjesto u juniorskoj i 3.mjesto u općoj kategoriji)
ZLATO na 100 slobodno (3.mjesto u juniorskoj i u općoj kategoriji)
ZLATO na 50 delfin

Jakov Igrec (mlađi junior)
ZLATO na 1500 slobodno (1.mjesto u juniorskoj i općoj kategoriji)
ZLATO na 200 mješovito (2.mjesto u juniorskoj i općoj kategoriji)
ZLATO na 400 mješovito (2.mjesto u juniorskoj i općoj kategoriji)
SREBRO na 50 delfin

Anamaria Cmrečak (kadetkinja)
SREBRO na 100 prsno
Osobni rekordi na 100 slobodno,100 delfin i 200 leđno)

Lovro Pintarić (kadet)
Četvrto mjesto na 100 slobodno,400 slobodno,200 delfin

1.dio               2.dio               3.dio               4.dio

PRVI NASTUP PK VARAŽDIN-a NA OTVORENOM PRVENSTVU HRVATSKE I SLOVENIJE

Od 23.-25.6.2017. u Rijeci je u organizaciji Hrvatskog plivačkog saveza te Plavalne zveze Slovenije održano Otvoreno prvenstvo Hrvatske i Slovenije.

Naš Karlo Hajdinjak nastupio je, kao najmlađi natjecatelj u disciplini 50 prsno gdje se borio sa državnim prvacima i rekorderima Hrvatske i Slovenije. U apsolutnoj kategoriji Karlo je zauzeo 27. mjesto.

Svi rezultati mogu se naći na službenim stranicama HPS-a.

OBAVIJEST

Na dane 15.6.2017. te 22.6.2017. neće biti treninga.
Treninzi traju do kraja lipnja, nakon čega slijedi ljetna stanka, a sa treninzima opet počinjemo početkom rujna.

ŽENSKA EKIPA PRVI PUTA NA TRIATLONU

Maja Ledenko, Emanuela Tropp i Danijela Vrbanec u nedjelju 11.6.2017. nastupile su na svojem prvom triatlonu, “Triatlon za sve”, koji je održan u Zagrebu na Jarunu, u organizaciji Triatlon kluba Zrinski. Cure su uspješno završile 100m plivanja, 5km bicikliranja te 1km trčanja!!!

BERBA MEDALJA NA 7. MITINGU VODENOG LAVA

U subotu 10.6.2017. u Varaždinskim Toplicama održan je već tradicionalni 7.Miting vodenog lava, nastupilo je 15 klubova (13 hrvatskih i 2 slovenska) te ukupno 284 plivačice i plivača.
Ovoga puta nastupili smo sa 16 natjecatelja te osvojili ukupno 19 medalja (6 zlatnih, 6 srebrnih te 7 brončanih).

BRONČANA MEDALJA – 100 prsno

Štafeta 4 x 100 slobodno u sastavu Karlo Hajdinjak, Petra Švetak, Mihael Kolarek i Anamaria Cmrečak osvojila je četvrto mjesto.

Osobne rekorde isplivale su Ivana Jakopanec (50 slobodno, 50 prsno, 50 leđno) te Simona Crnčić (50 delfin i 100 prsno).

Prvi nastup u 50 metarskom bazenu imali su Elena Samobor, Adam Kazić, Mihael Kolarek, Karla Prcela, Lara Crnčić te Ira Hleb. Za Dominika Domislovića ovo je bilo prvo službeno natjecanje.

1.dio               2.dio

ODLIČNI NASTUPI U PAKOŠTANIMA!

Ovaj vikend 3-4.6.2017. u Pakoštanima je održan drugi Pine Beach X Weekend, natjecanja u plivačkom maratonu, triatlonu i aquathlonu.

U konkurenciji klubova iz Zadra, Biograda, Splita i Orahovice, PK Varaždin postigao je odlične rezultate u aquathlonu te plivačkom maratonu na 1000 m i 4000 m.

U Mini Aquathlonu (50m plivanje i 500m trčanje) nastupila je naša najmlađa natjecateljica, Zala Tropp (2009.). Zala je u konkurenciji do 9 godina zauzela odlično 8. mjesto sa vremenom 7,17. Valja napomenuti da je ovo Zali bilo prvo natjecanje te da je bila jedna od najmlađih natjecateljica.

U plivačkom maratonu na 1000 m nastupile su Maja Ledenko (zlatna medalja u kategoriji 30-39 godina, vrijeme 23,42), Danijela Vrbanec (zlatna medalja u kategoriji 40-49 godina, vrijeme 20,11) te Anita Gabud (srebrna medalja u kategoriji 40-49 godina, vrijeme 23.25).

Naša jedina predstavnica na plivačkom maratonu 4000 m bila je Emanuela Tropp. U kategoriji 30-39 godina, Ema je osvojila zlatnu medalju sa odličnim rezultatom 1.20,29.

Muški dio ekipe također je ostvario lijep rezultat. Na plivačkom maratonu 1000 m, Willi Tropp osvojio je srebrnu medalju u konkurenciji 13 do 14 godina, sa vremenom 14.38, što mu je donijelo i izvrsno treće mjesto u apsolutnoj kategoriji, dok je Ninoslav Petek osvojio zlatnu medalju u kategoriji 40+ sa vremenom 16,33.

HAJDINJAK BRONČANI NA 5.GRAND PRIX-u “SISAK 2017”

U Sisku je 27.5.2017. održan 5. Grand Prix ove sezone, “Sisak 2017”. Nastupilo je 216 natjecatelja iz 23 kluba (Hrvatska, Mađarska, Slovenija).

Karlo Hajdinjak osvojio je brončanu medalju na 100 prsno te ujedno isplivao i osobni rekord. Na 200 prsno bio je četvrti. Nastupio je i na 50 slobodno (9. mjesto) te na 100 slobodno (11.mjesto).

Jakov Igrec je isplivao osobni rekord na 200 mješovito te zauzeo 11.mjesto, dok je na 100 leđno bio ukupno sedmi.